به گفته موسسه ملی قلب، ریه و خون (NHLBI)، علل مختلفی برای فشار خون بالا در دوران بارداری یا پره اکلامپسی وجود دارد. این موارد شامل اضافه وزن یا چاق بودن، عدم فعال بودن، سیگار کشیدن، نوشیدن الکل، بار اول حاملگی، سابقه خانوادگی فشارخون مرتبط با بارداری، حمل بیش از یک کودک، سن (بیش از 40 سال)، تکنولوژی های کمک کننده (مانند IVF) می باشند.
پره اکلامپسی و هر آنچه لازم است بدانید

نسبت پروتئين کراتينين و ديگر آزمون ادرار براي پره اکلامپسي، نسبت پروتئين کراتينين ناميده مي شود. (کراتینین یک ماده زائد است که کلیه های شما باید فیلتر شوند.) این آزمایش با استفاده از یک نمونه تصادفی انجام می شود، بنابراین انجام آزمایش نسبت به آزمون ادرار 24 ساعته آسان تر است و گاهی اوقات به عنوان یک جایگزین داده می شود. اگر نتیجه آزمون پروتئین کراتینین شما حداقل 0.3 میلی گرم در دسی پره اکلامپسی لیتر (mg / dL) باشد، این می تواند نشانه ای از پره اکلامپسی باشد. advertisement | صفحه زیر ادامه دارد چه سندرم HELLP است؟ بعضی از زنان مبتلا به پره اکلامپسی یک بیماری تهدید کننده حیاتی به نام سندرم HELLP ایجاد می کنند. HELLP به معنای: همولیز، تجزیه گلبول قرمز، آنزیم های کبدی، پلاکت های خون، سلول های خونی ضروری برای انسداد سندروم HELLP می توانند قبل از زایمان یا پس از زایمان اتفاق بیفتند و باعث می شود که شما و نوزاد شما در معرض خطر بیشتری برای مشکلات ناشی از پره اکلامپسی شدید به تنهایی.


بالا رفتن فشار خون در بارداری و هر آنچه لازم است بدانید

هنگامی که پره اکلامپسی ایجاد می شود، خون شما به طور منظم برای علائم سندرم HELLP مورد آزمایش قرار می گیرد. چه چیزی اكلامپسی است؟ در موقعیت های نادر، پره اكلامپسی می تواند منجر به تشنج شود، وضعیتی كه اكلامپسی نامیده می شود. اكلامپسی میتواند برای شما و نوزاد شما خطرناك باشد. تشنجها ممكن است با علائمی همچون: آگهی | صفحه همچنان ادامه می یابد. تغییرات مداوم و یا مداوم بالا رفتن فشار خون در بارداری سردرد، از جمله بینایی تیره، نقاط دید و یا حساسیت به سردرگمی نور. درد شدید درد شکمی. با این حال، گاهی تشنج رخ می دهد بدون هشدار، بنابراین ممکن است سم زدایی منیزیم دارو قبل از و بعد از زایمان داده شود. چه چیزی باعث پره اکلامپسی می شود؟ کارشناسان معتقدند که پره اکلامپسی ناشی از کاهش جریان خون به جفت است و بسیاری از موارد در واقع در اوایل بارداری شروع می شوند، خیلی خوب پیش از اینکه علائم آشکار شوند.


پرفشاری خون در بارداری و هر آنچه لازم است بدانید

این ممکن است اتفاق بیفتد اگر جفت نتواند به درستی در مفصل رحم ایمپلنت بیفزاید و شریانها در آن منطقه به اندازه آنها نباید گسترش یابد، بدین معنا که خون کمتر به جفت می رسد. شرایطی مانند پرفشاری مزمن و دیابت همچنین می تواند موجب کاهش جریان خون به جفت شود. همچنین شواهدی وجود دارد که تغییرات جریان خون به جفت باعث انتشار سطح بالایی از پروتئین های جفتی خاصی در جریان پرفشاری خون در بارداری خون شما می شود. این می تواند یک زنجیره پیچیده ای از واکنش هایی که شامل موارد زیر باشد: رگ های خونی محکم (منجر به فشار خون بالا) آسیب به دیواره های رگ (منجر به تورم و پروتئین در ادرار) کاهش حجم خون تغییرات در لخته شدن خون | صفحه زیر ادامه می یابد چرا این اتفاق می افتد به برخی از زنان و دیگران به طور کامل درک نمی شود، و احتمالا هیچ توضیح تک وجود دارد. ژنتیک، تغذیه، بیماری های خاصی از قبیل سیستم ایمنی بدن شما به بارداری واکنش نشان می دهند و دیگر عوامل می توانند نقش مهمی ایفا کنند.


عوارض پره اکلامپسی و هر آنچه لازم است بدانید

عوامل خطرساز پرکاریکال در طول اولین بارداری شایع تر است. با این حال، هنگامی که پره اکلامپسی دارید، به احتمال زیاد دوباره آن را در بارداری های بعدی افزایش می دهید. شدت بیماری و بیماری Arlier به نظر می رسد، خطر بالاتر است. بنابراین اگر پره اکلامپسی شدید قبل از 29 هفته بارداری عوارض پره اکلامپسی  شروع شد، احتمال دارد دوباره آن را تقریبا 40 درصد یا شاید حتی بالاتر ببرد. سایر عوامل خطر عبارتند از: داشتن سابقه خانوادگی پره اکلامپسی چاقی (داشتن شاخص توده بدنی 30 و یا بیشتر) دوقلوها (یا بیشتر) جوانتر از 20 سال یا بالاتر از 35 بار در لقاح آزمایشگاهی (IVF) برخی شرایط بهداشتی همچنین باعث می شود که بیشتر احتمال دارد پره اکلامپسی را توسعه دهید. این موارد عبارتند از: تبلیغات | صفحه همچنان تحت فشار خون بالا یا فشار خون بارداری است.


منابع : پره اکلامپسی, بالا رفتن فشار خون در بارداری, پرفشاری خون در بارداری, عوارض پره اکلامپسی, تفاوت اکلامپسی و پره اکلامپسی, پره اکلامپسی چیست, راههای پیشگیری از پره اکلامپسی, تعریف اکلامپسی

تگ ها: پره اکلامپسی