افراد در اثر عوامل زیادی ممکن است به  فتق دچار شوند. یکی از این عوامل مشکل در پروستات می باشد. از موارد دیگر میتوان به سیگار کشیدن و یا بلند کردن اجسام سنگین اشاره کرد.باد فتق می تواند در اثر بیماری های تنفسی و ریوی نیز ایجاد شود. با دکتر سلام همراه باشید تا به بررسی این موارد بپردازیم.


فتق

باد فتق

علائم فتق

فتق شکم

فتق معده

فتق در زنان

فتق در مردان
فتق و تعمیر فتق باز

در این روش، که ممکن است با بیهوشی موضعی و آرامبخش یا بیهوشی عمومی انجام شود، جراح برش را در کشاله ران انجام می دهد و بافت پیشانی را به شکم خود می کشد. سپس جراح منطقه ضعیف را خرد می کند،  و اغلب آن را با یک مش در مصنوعی (هرنی پلاستی) تقویت می کند. سپس باز کردن فتق چیست با بخیه ها، چاقوها یا چسب های جراحی بسته می شود. پس از جراحی، شما را در اسرع وقت تشویق می کند، اما ممکن است چند هفته قبل از اینکه بتوانید فعالیت های طبیعی خود را ادامه دهید، ممکن است.باد فتق چیست و لاپاراسکوپی چگونه بر آن تاثیر می گذارد؟

در این روش حداقل تهاجمی، که نیاز به بیهوشی عمومی، جراح از طریق چند برش کوچک در شکم شما عمل می کند. گاز برای باد کردن شکم شما استفاده می شود تا اندام های داخلی را راحت تر ببینید. یک لوله کوچک مجهز به یک دوربین کوچک (لاپاراسکوپ) به یک برش وارد می شود. باد فتق جراح توسط دوربین هدایت می شود ابزارهای کوچک را از طریق برش های دیگر برای اصلاح فتق، با استفاده از مش بافت مصنوعی وارد کنید.


علائم فتق قبل از لاپاراسکوپی

افرادی که تعمیر لاپاروسکوپی دارند ممکن است پس از جراحی ناراحتی و زخم کمتری داشته و سریعتر به فعالیت های طبیعی برسند. با این حال، برخی مطالعات نشان می دهد که عود فتق با تعمیر لاپاروسکوپی بیشتر از جراحی باز است.Laparoscopy اجازه می دهد تا جراح برای جلوگیری از آسیب بافت از یک تعمیر فک بالا قبل از آن ممکن است انتخاب خوبی برای افرادی که فتق افتاده است که علائم فتق پس از عمل جراحی فتق سنتی متوقف می شود. این ممکن است انتخاب خوبی برای افرادی با فتق دیسک در هر دو طرف بدن (دو جانبه) باشد.


فتق در زنان و درمان آن

فریدهای بزرگ یا دردناک معمولا جراحی را برای از بین بردن ناراحتی و جلوگیری از عوارض جدی انجام می دهند. دو نوع عمومی از عملیات فتق وجود دارد - تعمیر فتق باز و تعمیر لاپاروسکوپی. برخی مطالعات نشان می دهد که تعمیر لاپاروسکوپی فتق در زنان می تواند خطر عوارض و عود را افزایش دهد. داشتن روش انجام شده توسط یک جراح با تجربه گسترده در تعمیرات فتق لاپاروسکوپی می تواند خطرات را کاهش دهد.


فتق شکم و تشخیص آن

یک معاینه فیزیکی معمولا برای تشخیص فتق پستان ضروری است. پزشک شما برای برداشتن در ناحیه کشاله ران بررسی می کند. از آنجا که ایستادن و سرفه می تواند فتق را برجسته تر کند، به احتمال زیاد از شما خواسته خواهد شد که سرفه کنید اگر فتق شکم تشخیص به آسانی قابل تشخیص نیست، ممکن است پزشک شما یک آزمایش تصویربرداری مانند سونوگرافی شکم، سی تی اسکن یا MRI سفارش دهد.


فتق معده و پیشگیری از آن

شما نمی توانید از نقص مادرزادی جلوگیری کنید که باعث می شود شما به فتق بی حسی حساس باشید. با این حال، می توانید فشار عضلات و بافت های شکمی خود را کاهش دهید. مثلا: حفظ وزن سالم. در مورد بهترین برنامه ورزشی و رژیم غذایی برای شما با دکتر خود صحبت کنید. فتق معده اسیدهای چرب با فیبر را تأکید کنید. میوه ها، سبزیجات و دانه های جامد حاوی فیبر هستند که می توانند از یبوست جلوگیری کنند.


منبع : فتق چیست , فتق , باد فتق , انواع فتق , علائم فتق , باد فتق چیست ,

تگ ها: فتق فتق چیست فتق ناف فتق شکم فتق معده