آیا این درست است که افرادی که به بیماری لوپوس مبتلا می شوند احتمال دارد که به بیماری کلیه هم دچار شوند؟ بله اکثر این افراد از بیماری کلیه نیز رنج می برند و به آن مبتلا می شوند. علت این مشکل چیست؟ چه ارتباطی بین بیماری لوپوس و بیماری کلیوی وجود دارد؟ منابعی از لینک ها و سایت ها:


بیماری لوپوس


انواع لوپوس


عکس بیماری لوپوس


بیماری لوپوس و بارداری


تشخیص بیماری لوپوس
بیماری لوپوس در اثر چه چیزی بوجود می آید؟

علائم شدید علائم اولیه ممكن است بی توجه باشند. پس از تشخیص، نظارت بر عملکرد کلیه توصیه می شود. نفریت لوپوس درمان نشده می تواند منجر به بیماری کلیوی کلیه (ESRD) شود.  بیماری لوپوس مفاصل دردناک و مبهم ممكن است باعث درد، سفتی و تورم قابل مشاهده در مفاصل شما شود، به ویژه در صبح. در ابتدا ممکن است خفیف باشد و به تدریج آشکارتر شود. مانند سایر علائم لوپوس، مشکلات مفصلی می تواند به وجود بیاید. اگر داروهای ضد درد (OTC) کمک نکنند، به پزشک خود مراجعه کنید. ممکن است گزینه های درمان بهتر باشد.


انواع لوپوس در اثر چه چیزی بوجود می آید؟

درد قفسه سینه ادامه می یابد و ضعف تنفس این وضعیت را مشخص می کند. گاهی اوقات از بین رفتن (یا کاهش سندرم ریه) نامیده می شود. طبق نظر بنیاد لوپوس آمریكا، عضلات دیافراگم بسیار ضعیف هستند كه به نظر می رسد در تصاویر سی تی اسكن حرکت می كنند. 6. التهاب کلیه افراد مبتلا به لوپوس می توانند التهاب کلیه را به نام نفریت ایجاد کنند. انواع لوپوس التهاب باعث می شود که کلیه ها سموم و اتلاف از خون را فیلتر کنند. با توجه به بنیاد لوپوس آمریكا، نفریت معمولا در عرض پنج سال از شروع لوپوس شروع می شود. علائم عبارتند از: تورم در پائین پایینی و خونریزی شدید خون، در خونریزی ادراری شما، ادرار كردن بیشتر به یك بار شبانه در ادرار می شود.


عکس بیماری لوپوس و در اثر چه چیزی بوجود می آید؟

به ندرت، لوپوس می تواند باعث ایجاد کندو شود. بسیاری از افراد مبتلا به لوپوس به خورشید حساس هستند یا حتی به نور مصنوعی. برخی از تغییر رنگ در انگشتان دست و پا. مسمومیت ریوی علائم احتمالی لوپوس یکی از علائم احتمالی ریه است. ریه ها ملتهب می شوند و تورم می تواند به رگ های خونی ریه گسترش یابد. عکس بیماری لوپوس حتی دیافراگم ممکن است تحت تاثیر قرار گیرد. این شرایط می تواند منجر به درد سینه در هنگام سعی کنید نفس بکشد. این بیماری اغلب به عنوان درد قفسه سینه در نظر گرفته می شود. در طی زمان، مشکلات تنفسی از لوپوس می تواند حجم ریه را کاهش دهد.


بیماری لوپوس و بارداری در اثر چه چیزی بوجود می آید؟

درمان لوپوس معمولا به رشد موهای جدید کمک می کند. اما اگر ضایعات پوستی خود را ایجاد کنید، ریزش مو در این مناطق ممکن است دائمی باشد. بثورات پوست یا ضایعات یکی از نشانه های قابل رویت لوپوس، یک بثورات به شکل پروانه ای است که بر روی پل بینی و روی هر دو گونه ظاهر می شود. بیماری لوپوس و بارداری حدود 50 درصد افراد مبتلا به لوپوس این راش دارند. این می تواند ناگهان رخ می دهد و یا پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید ظاهر می شود. گاهی اوقات بثورات ظاهر می شود درست قبل از زخم. لوپوس همچنین می تواند ضایعات غیر خارش در مناطق دیگر بدن باشد.


تشخیص بیماری لوپوس و در اثر چه چیزی بوجود می آید؟

ریزش مو اغلب یکی از اولین علائم لوپوس است. ریزش مو منجر به التهاب پوست و پوست می شود. برخی از افراد مبتلا به لوپوس موهای خود را از دست می دهند. اغلب موها به آرامی از بین می روند. تشخیص بیماری لوپوس برخی افراد نیز ریش، ابرو، مژه و سایر موهای بدن را از بین می برند. لوپوس می تواند موجب شکننده شدن مو شود، به راحتی شکسته شود و به نظر می رسد کمی مچاله شده است و نام آن "موی لوپوس" است.


منابع : بیماری لوپوس , لوپوس پوستی, انواع لوپوس, عکس بیماری لوپوس , بیماری لوپوس و بارداری, تشخیص بیماری لوپوس, آیا بیماری لوپوس خطرناک است؟, آیا بیماری لوپوس باعث مرگ میشود, آیا بیماری لوپوس واگیردار است